2005 yılında hayata geçirilen Güler Residence projesi, Mersin Yenişehir’in kaderini değiştirdi. Bugün “Kuzey Mersin” olarak adlandırılan  bölgenin ilk temeli Güler Residence-1 sitesinde atıldı.

Mimaride neo-klasik tarzın ilk defa uygulandığı projede, tarihin görkemi yeni teknoloji ile buluşturuldu.
 

GÜLER GRUP, bugün Kuzey Mersin olarak adlandırılan yeni bölgede yeni bir proje ile Mersin de konut yapımında ilki başlatmış ve değişimin öncülüğünü yapmıştır. Mimaride  neo-klasik tarzın uygulandığı proje, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Sayın Ömer Anamur’un danışmanlığında gerçekleştirildi.

Mimaride neo-klasik tarzın ilk defa uygulandığı projede, tarihin görkemi yeni teknoloji ile buluşturuldu. Güler Residans, “başını sokacak barınacak bir ev” yerine bütün konforu ile “yaşanacak ev” anlayışının da öncüsü olmuştur.  

Yoğun ilgi gören bu proje bütün yapımcılarda bir yenileşmeyi, fonksiyonda estetiği öne çıkarmıştır. Kalitede iddiası olan bütün yapımcılar çevremizde toplamış, Kuzey Mersin adında modern bir yaşam bölgesinin doğmasını sağlamıştır.

Mersin de Konut kalite ve güvenliğinde GÜLER RESİDENCE milat olmuştur. GÜLER RESİDENCE den önce ve sonrası vardır.

GÜLER RESİDENCE Kuzey Mersin de yazlık, kışlık ve yayla evi üçlemine son vermiştir. Üçünün özelliklerini kendinde toplayarak   Mersin de yapılaşmanın yüz akı ve Mersinin prestij bölgesi kuzey Mersin’in kurucusudur.

• Site giriş kapımız ve meydan sütünları antik dönem den esinlenerek tasarlanmıştır.
• Stun başlarındaki melekler ve kadın heykeller ışıkları ile yolunuzu ve geleceğinizi aydınlatıyor.
• Site meydanı ve heykelleri sitemizde yaşayanların sağlık ve mutluluğu için düzenlenmiş olup, şirketimizin kültür hizmetidir.
• Yüzme havuzları, tenis kortu, spor alanları, çocuk oyun bahçeleri, gezi yolları, süs havuzları, mimarisine uygun kemerli su şelaleleri, antik kamelyaları, tropik bitkilerle bezenmiş zevkli bahçeleri, hobi köşeleri, bitki örgülü çevre koruma,  otomasyonlu sulama sistemleri ile cennetten bir köşedir.
• Blok girişleri, yüksek sütunların geniş bir markizle buluşarak büyük avize ile aydınlanan 5 yıldız ihtişamlı lobisi, birbirinden 5.5 Mt. Uzak, katta bağımsız villa formunda yükselen daireler, zengin panaroması ile bağımsızlığı ve özgünlüğü sunmuştur.
• Dış cephede yılardır unutulan kat ve pencere söveleri ince detayda oya işler gibi işlenerek farklı olan yaratılmıştır. Dış cephesi korkusuzca beyaza boyanan GÜLER RESİDENCE, Mersin de “BEYAZ EVLER” efsanesi olmuştur.
• Küresel ısınma ile bütün insanlığın kabusu haline gelen soğuk ve sıcak korkusu bu evlerde yok edilmiştir. Mantolama sistemi ile bina tamamen giydirilmiş, çift cam ile desteklenerek mükemmel bir şekilde ısı ve ses yalıtımı yapılmış, yakıtta ortalama % 63 tasarruf sağlanmıştır.