U formunda yapılan ve katlarda daire terasları olan, teraslarda narenciye yetiştirilen ilk projedir.”

VADİ MERSİN’le yeşili, suyu kente taşıdık…

Terasları donattık…

Kat bahçeleri kurarak doğayla buluşturduk…

Vadi Mersin, U formunda zemin kat üzerine oturtulmuş 2 bloktan oluşmaktadır. 1.bloK 15kat, 2.bloK 18 katlıdır. 5.kata kadar olan bazı dairelerde daireye ait 80 m2.yi bulan değişik alanlarda daire terasları oluşturulmuştur.Daire teraslarına bahçedeki konsepte uygun narenciye ağaçları monte edilmiş ve daire sahipleri kendi teraslarından narenciye yetiştirebilmektedir.

Zemin katta iki bloğu birbirine bağlayan yerdeki lobimiz yaklaşık kapalı alan olarak 180m2’dir. Kapalı alan etrafındaki açık süs havuzları ve botanik bahçesi ile beraber 400m2. dir. Daire sahipleri botanik bahçesi ahşap ve su konseptinden oluşan bu lobiyi kullanarak bloklarına, bahçeye ve havuza geçebilmektedirler. Camdan oluşan lobide aynı zamanda misafirlerini bekletme, ağırlama vb. ve yine kendileri için otuma grupları, internet vs. gibi imkanlar sunulmuştur.  

Fitness salonları her iki blokta 1.katlarda özel olarak tasarlanmıştır.Yine her iki blokta 3.katlarda ortak kullanıma açık kat bahçesi bulunmaktadır.500m2. alana sahip bir havuzu ve havuz etrafında ahşap kaplama zemin uygulaması yapılmıştır.Tenis kortu ve basket sahası olarak kullanılacak spor alanında seyirciler için merdiven tribün oluşturulmuştur.Projede ayrıca talebe göre business room, playstation odası ve acil yardım odası oluşturulmuştur.Dış cephe Mersin’de ilk defa uygulan prekast malzeme ile yapılmıştır.Toplam arsa 10 dönüm olup bina önündeki narenciye ağaçları korunmuş, ağaçlar içine yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı, barbekü ve gençler için özel alanlar tasarlanmıştır.Peyzaj uygulaması anlamında da Mersin’de bir ilk gerçekleştirilmiş olup aynı renkten oluşan çiçek demetleri şerit halinde bahçeye ve havuz kenarına uygulanmıştır.Projemizde kullanılan kaynakların azami çevre dostu olmasına özen gösterilmiştir.